podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl
reklama

Liberia - wiza, ambasady, przepisy

Monrovia     
liberia
Liberia - podróże do LiberiiLiberia - mapa krajuLiberia - spis artykułów i galeriiLiberia - wiza, ambasady, przepisy wjazdowe, informacje dla kierowców, podróżowanie po kraju, przepisy celne, bezpieczeństwo, przydatne informacjeLiberia - aktualna pogoda, roczny opad i temperaturaLiberia - szczepienia, zdrowie, poradyLiberia - kurs waluty, przelicznik na PLN, USD, EUROLiberia - co zwiedzić, zabytki Listy Światowego Dziedzictwa UNESCOLiberia - przewodniki, mapy, atlasy
Wybierasz się tam? Będzie ci potrzebna wiza do Liberii. W Geoblogu możesz ją zamówić z dostawą do domu!
Zobacz cenę wizy do Liberii, oferujemy najniższe stawki pośrednictwa w uzyskaniu wiz.
Wiza, przepisy wjazdowe
Obywatele polscy udający się do Liberii muszą mieć wizę, o którą należy ubiegać się w jednej z ambasad Liberii, np. w Bonn, Brukseli, Paryżu, Londynie lub w krajach sąsiednich. Formalnie nie wymaga się posiadania określonych kwot pieniędzy, ale służby imigracyjne mogą pytać o środki finansowe na czas pobytu.
Podróżowanie po kraju
Po Liberii można podróżować tylko samochodem terenowym z napędem na cztery koła. Odra­dza się wyprawy do regionów północnych, gdzie do niedawna trwały działania wojenne. Czynne są połączenia autobusowe, lecz najwygodniejsze i najbardziej powszechne są taksówki. Po wieloletniej wojnie domowej trwa odbudowa infrastruktury kraju.
Bezpieczeństwo
Przyjazdy turystyczne są odradzane, a pod­róż po kraju podejmuje się zawsze na własne ryzyko. Jeśli podróż jest konieczna, przed przyjazdem należy bezwzględnie zapoznać się z aktualną sytuacją. Zaleca się przebywanie głównie w stolicy. Zagrożenie przestępczością wszelkiego rodzaju jest bardzo duże, często zdarzają się rabunki. Sytuacja gospodarcza kraju jest zła. Policja nie ma możliwości udzielenia pomocy w razie kradzieży. W Liberii nie ma polskiej placówki dyplomatycznej, a znaczne oddalenie urzędu obejmującego Liberię swym zasięgiem kompe­tencyjnym (Ambasada RP w Abudży) praktycznie uniemożliwia jakąkolwiek pomoc polskim obywatelom poszkodowanym na terenie tego kraju. Problemem może być również pomoc służb konsularnych w przypadku utraty dokumentów czy pieniędzy, gdyż w Monrowii jest tylko kilka przedstawicielstw zagra­nicz­nych, a ich personel jest ograniczony do minimum.
Przydatne informacje
• Najkorzystniej jest wwozić dolary amerykańskie, które można wymienić w każdym banku i które często traktowane są jako równorzędny środek płatniczy.
Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Polskie placówki dyplomatyczne
Brak polskiej placówki dyplomatycznej. Ambasador RP w Dakarze (Senegal) akredytowany jest również w Liberii.